LG G7 hakkında ilk bilgiler!

LG’nin önümüzdeki yıl piyasaya süreceği yeni amiral gemisi G7 hakkında ilk bilgiler de gelmeye başladı. Görünüşe göre LG, G7 için Qualcomm ile birlikte çalışıyor.

30.05.2017 / 09:00

LG G7 hakkında ilk bilgiler!

LG’nin yeni amiral gemisi G6 modeli piyasaya sürüleli yalnızca birkaç ay oldu ama şimdiden yeni model G7 hakkında tartışmalar başladı bile. LG G6‘nın Snapdragon 821 ile üretilmesi ve Snapdragon 835’i es geçmesi büyük eleştiri alırken, gelen haberlere göre firma bu hatasını G7 ile düzelteceğe benziyor.

LG G7’nin işlemcisi ne olacak?

İnternette dolaşan haberlere göre LG, G7 modeli için Qualcomm ile birlikte çalışmalarını yürütüyor ve bu modelde Qualcomm’un şu anda üzerinde çalıştığı yeni çipset, Snapdragon 845’in kullanılması için uğraşlarını sürdürüyor.

17-05/30/lg-g7-sdn-shiftdelete-shiftdeletenet-1496105636.jpg

İddialara göre iki şirketin Mayıs ayının başında ilk kez bir araya geldiği ve bu süreden beri birlikte çalışmalarını yürüttüğü söyleniyor. Eğer anlaşma sağlanabilirse, LG’nin yeni amiral gemisi olacak G7 modelinde Snapdragon 845’i görmemiz çok yüksek bir ihtimal olarak gösterilebilir.

Hemen belirtelim, Qualcomm’u yeni Snapdragon 845 için sıkıştıran tek firma da LG değil. Zira birkaç hafta önce ortaya çıkan haberlerde Samsung’un da Qualcomm ile anlaşmaya çalıştığı ve gelecek yıl piyasaya süreceği Galaxy S9 modelinde Snapdragon 845 kullanmak istediği belirtilmişti.

Kaynak : SDN – ShiftDelete.Net

Etiketler: , , ,

Teknolojiyi Seven Adam

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın