1 milyon $ ödüllü Clash Royale turnuvası

1 MİLYON $ ÖDÜLLÜ CLASH ROYALE TURNUVASI

Supercell, tam 1 milyon $ ödülü olan Clash Royaleturnuvasını duyurdu. İşte detaylar.

E-Spor’da ödül havuzlarının 1 milyon doları geçtiğini herkes biliyor değil mi? 2011 yılında uluslararası Dota 2 turnuvasında oyuncular, 1.6 milyon dolar ödül kazanmıştı ve bu e-spor tarihinde bir ilk olmuştu.

Şimdi ise Supercell, bu hafta Crown Championship adlı yepyeni bir ligi duyurdu. Oyunculara 1 milyon dolardan fazla para ödülü verebilecek bir dizi şampiyona şeklinde ilerleyecek olan bu lig, bu ay başlıyor ve kayıtlar başladı.

Crown Championship’e kaydolabilmek için oyunda en az 16 yaşında ve 8. Seviye hesabı olması gerekir. Şimdilik altı bölgeden yalnızca Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika, Çin, Kore ve Japonya’daki oyuncular katılabilir ancak lig bu yıl dünyanın dört bir yanındaki herkes için açık olacak.

Şampiyona dört aşamada oynanacak. Birincisi 11-16 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek ve yüzlerce, 1.000 kişilik açık turnuvalar yer alacak. Bunların en iyi oyuncuları 1.024 kişilik bracket turnuvalarından oluşan 2. bölüme geçecek ve bu karşılaşmalar da 20 Mayıs’ta başlayacak ve 7 gün sonra sona erecek. Her bölgeden sadece 8 kişi 3. bölüme geçecek ve 10 Haziran ile 25 Haziran tarihleri ​​arasında birbirleriyle mücadele edecekler. Üçüncü bölümün alttaki iki oyuncusu elenecek ve geriye kalan altı oyuncu, 30 Haziran ile 2 Temmuz tarihleri ​​arasında çift eleme mücadeleleri oynayacak. Bu son bölümün galibi bölge Bahar Şampiyonu olarak ödüllendirilecek.

İşte duyuru videosu;

Teknolojiyi Seven Adam

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın